Email Drukuj PDF

ROZPOCZYNAMY ZAPISY DO OLIMPU DO GRUP POCZĄTKUJĄCYCH

MIEJSCE I GODZINY ZAJĘĆ W ZAKŁADCE : "ZAPISY"

Z PEWNOŚCIĄ JEDEN Z NAJLEPSZYCH POLSKICH KLUBÓW

SPORT WYCZYNOWY, PASJA, WYNIKI, AMBITNE CELE, TRENING W ATMOSFERZE ROZWOJU TO MY :)

NASI ZAWODNICY REPREZENTUJĄ POLSKĘ Z SUKCESAMI NA:

MISTRZOSTWACH EUROPY, MISTRZOSTWACH ŚWIATA, WORLD GAMES, EUROPEAN GAMES, WORLD COMBAT GAMES

W KARATE OLIMPIJSKIM /WORLD KARATE FEDERATION/

NASI ZAWODNICY WALCZĄ W ELIMINACJACH DO:

IGRZYSK OLIMPIJSKICH TOKIO 2020

MŁODZIEŻOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH BUENOS AIRES 2018

DUŻO INFORMACJI O TYM CO ROBIMY W ZAKŁADCE FACEBOOK PO PRAWEJ STRONIE

ZAPRASZAMY

Poprawiony ( czwartek, 31 sierpnia 2017 17:37 )

GRAND PRIX SLOVAKIA 2017 - 3 MEDALE OLIMPU !!!

W dniu 25 marca 6 osobowa ekipa Olimpu wystartowała w Grand Prix Slovakia w Bratysławie. Zawody były bardzo silnie obsadzone, startowało ok 1400 zawodników z 21 państw. Oglądaliśmy kadry narodowe między innymi z Ukrainy, Węgier, Słowacji, Czech, Chorwacji czy Serbii. W tej mocnej konkurencji dali sobie radę zawodnicy Olimpu.

Michał Janczewski aktualny Mistrz Polski, w kategorii junior /16-17 lat/ waga – 55 kg wywalczył drugie miejsce. Michał w drodze do finału pokonał kolejno zawodników z Białorusi, Węgier, Chorwacji, Chorwacji w finale przegrał z Węgrem.

Krzysztof Szewczyk aktualny Mistrz Polski, w kategorii kadet /14-15 lat/, w wadze – 63 wywalczył trzecie miejsce. W drodze do medalu pokonał dwóch Czechów i dwóch Słowaków. W półfinale przegrał z zawodnikiem ze Słowacji.

Jarosław Kozioł aktualny Wicemistrz Polski, w kategorii kadet w wadze – 70 kg wywalczył trzecie miejsce. W drodze do medalu pokonał Serba i dwóch Chorwatów. W półfinale przegrał z zawodnikiem Słowacji.

Dawid Szuba w kategorii kadet – 70 kg po wygranych z zawodnikami ze Słowacji i Bośni i Hercegowiny, przegranych z zawodnikami z Białorusi i Słowacji uplasował się na siódmym miejscu.

Jest to bardzo dobry wynik naszych zawodników. Startowaliśmy na jednym z najmocniej obsadzonych turniejów w Europie w kategoriach wiekowych kadet, junior.

Olimp, Olimp, Olimp !!! :)

Poprawiony ( poniedziałek, 27 marca 2017 12:32 )

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW - WROCŁAW 2017

W dniu 11 marca we Wrocławiu odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF. Organizatorem Mistrzostw był WKSA Budokan z Wrocławia. W Mistrzostwach uczestniczyło 153 zawodników z 38 klubów. Miło nam poinformować że nasz Klub przy tak silnej konkurencji wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając dwa złote medale i jeden srebrny. Olimp reprezentowany był tylko przez trzech zawodników ale zawodników reprezentujących dość wysoki poziom sportowy :)

Poprawiony ( poniedziałek, 27 marca 2017 10:33 ) Więcej…

CENTRAL EUROPE OPEN 2017 - 23 MEDALE OLIMPU !!!

W dniach 4-5 marca w Bydgoszczy odbyły się międzynarodowe zawody Central Europe Open. W zawodach brało udział 600 zawodników z 51 klubów. Nasi zawodnicy wywalczyli w klasyfikacji generalnej 5 miejsce zdobywając 23 medale /7 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych/. To bardzo dobry początek sezonu :) Szczególnie cieszy poziom sportowy jaki reprezentuje wielu naszych podopiecznych. W pierwszy dzień startowali kadeci i juniorzy, w drugi zawodnicy od 8 do 13 lat. Poniżej wyniki i zdjęcia złotych medalistów.

Szczegółowe wyniki:

Poprawiony ( poniedziałek, 27 marca 2017 10:23 ) Więcej…

MISTRZOSTWA EUROPY WKF - DOROTA BANASZCZYK !!! BRĄZOWY MEDAL !!!

Dorota Banaszczyk wywalczyła w Mistrzostwach Europy Karate WKF brązowy medal w kumite U21 /19-20 lat/ w wadze – 55 kg. Jest to olbrzymi sukces dla Polski. W kategorii U21 /19-20 lat/ jest to pierwszy w historii medal Polaków. Warto dodać że Karate weszło decyzją MKOL do Igrzysk Tokio 2020. W kategorii kobiet będą trzy wagi: - 55 kg, - 61 kg i plus 61 kg.

Dorota kolejno wygrywała z Bugur Gizem /GER/ 1 do 0, Ben Haroch Tal /ISR/ 1 do 0, Zhitia Gresa /KOS/ 6 do 0,w półfinale nieznacznie uległa Espinoza Lopez Maria 1 do 0. W walce o 3 miejsce spotkała się z Iną Maciejkovą ze Słowacji z którą wygrała 2 do 0.

Nie było łatwo ale wierzyliśmy w sukces bo znamy swoją wartość. Dorota stoczyła pięć rewelacyjnych walk. Pracowało nie tylko ciało ale przede wszystkim głowa. Trochę szkoda walki półfinałowej bo była duża szansa na zwycięstwo, no ale nic, nie można mieć wszystkiego, wracamy szczęśliwi bo z brązowym medalem.

W zawodach brało udział 1186 zawodników z 50 państw. Pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej wywalczyła Francja, drugie miejsce Włochy i na trzecim miejscu Turcja.
Sukces Doroty nie był jedynym dla Polaków. W kategorii junior w wadze – 61 kg brązowy medal wywalczył Miłosz Sabiecki /Senshi Tczew/. Świetne walki , wspaniałe emocje, świetny wynik.

W Mistrzostwach Europy debiutowało dwóch zawodników Olimpu: Krzysztof Szewczyk i Michał Janczewski. Michał stoczył dobrą walkę z Bośniakiem /medalista poprzednich ME/ niestety przegrał ją 3 do 0. Zawodnik z Bośni przegrał w półfinale i niestety Michał nie uczestniczył w repasażu. Jednak trzeba pochwalić Michała bo łatwo skóry nie sprzedał, a na pewno nie był faworytem tej walki.
Krzysztof Szewczyk swoją pierwszą walkę wygrał 2 do 0 z zawodnikiem z Armeni. W drugiej walce uległ Czechowi 8 do 0. Walka z Czechem zupełnie nam się nie udała choć trzeba podkreślić że
mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Przy stanie 3 do 0 nasz zawodnik zrobił ura mawashi geri. Trzech sędziów podniosło chorągiewkę na Ippon. Niestety sędzia główny dopatrzył się pewnej nieprawidłowości i zamiast punktów przyznał karę za trzymanie. Szkoda bo przy stanie 3 do 3 może walka potoczyłaby się inaczej.

Jednak podsumowując debiut w tak ważnej imprezie naszych dwóch zawodników możemy być pośrednio zadowoleni. Widać że wiedzą o co chodzi w karate i są widoki na przyszłość.

Poprawiony ( wtorek, 07 marca 2017 00:50 )