Znajdujesz się w: Start Karate

KS Olimp

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Warning: touch(): Unable to create file /home/www_ro/www/ksolimp.pl/plugins/content/fboxbot/thumbs/ioc-certificat_258x350_5fa33bf572de0cf0ee80acb9dcbbb705.jpg because Read-only file system in /home/www_ro/www/ksolimp.pl/plugins/content/fboxbot.php on line 507

Warning: imagejpeg(/home/www_ro/www/ksolimp.pl/plugins/content/fboxbot/thumbs/ioc-certificat_258x350_5fa33bf572de0cf0ee80acb9dcbbb705.jpg): failed to open stream: Read-only file system in /home/www_ro/www/ksolimp.pl/plugins/content/fboxbot.php on line 508

KARATE WCZORAJ I DZIŚ

Email Drukuj PDF

KRÓTKA HISTORIA KARATE WKF W JĘZYKU ANGIELSKIM

należy kliknąć poniżej na zdjęcie


Początek karate jako dyscypliny sportowej wiąże się nierozerwalnie z opracowaniem pierwszych przepisów walk w roku 1951 i rozegranie pierwszych mistrzostw Japonii w roku 1958 pod patronatem Japan Karate Association. W Europie w oparciu o związki judo powstało EUK (European Union of Karate) w 1963 roku. Od 1966 rozgrywane są mistrzostwa Europy. W 1970 roku powstała największa organizacja karate World Union of Karatedo Organizations (WUKO), której prezydentem został Ryoichi Sasakawa.Pod jej patronatem są rozgrywane od roku 1970 mistrzostwa świata. Niestety na mistrzostwach i kongresie w Paryżu doszło do rozłamu, co doprowadziło do powstania konkurencyjnej, o nieco odmiennych zasadach Inernational Amateur Karate Federation, którą wspierał Nishiyama. W latach osiemdziesiątych rozmowy o zjednoczeniu tych dwóch organizacji nasiliły się, nawet rozegrano wspólny puchar świata w Budapeszcie, ale nie udało się doprowadzić do połączenia organizacji  WUKO i IAKF. W roku 1993 z inicjatywy IOC (International Olimpic Committee) w kongresie WUKO w Algierze powstała World Katate Federation (WKF). która została przyjęta na pełnoprawnego członka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) na kongresie MKOl w Seulu (1999r). 

Aktualnie członkami WKF jest 169 krajowych federacji karate zrzeszających około  miliona członków.

Jest to aktualnie jedyna organizacja Karate która zapewnia rywalizację na najwyższym poziomie. Przykładem są ostatnie Mistrzostwa Świata rozgrywane w Bremie w których startowało ponad 1000 zawodników z 117 państw.

Już wkrótce zobaczymy Karate WKF na 1 edycji Olimpiady Europejskiej - European Games  Baku 2015 


W Karate WKF /i tylko Karate WKF/ rozgrywane są  Akademickie Mistrzostwa Europy /EUSA/ i Akademickie Mistrzostwa Świata /FISU/.

Karate WKF jako jedyna organizacja Karate reprezentowana jest co cztery lata na WORLD GAMES.

Karate WKF jako jedyna organizacja Karate reprezentowana jest co cztery lata na WORLD COMBAT GAMES.

Karate WKF jako jedyna organizacja Karate należy do MKOL.

Reasumując jeżeli myślimy o Karate i o rywalizacji sportowej na wysokim poziomie, to jest to tylko Karate WKF. 


Certyfikat MKOLPoprawiony ( piątek, 13 lutego 2015 02:52 )  

Notice: Undefined variable: cssimg in /home/www_ro/www/ksolimp.pl/modules/mod_jglatestcat/helper.php on line 192

Kompatybilność

Testujemy naszą stronę tymi przeglądarkami:

Robimy co w naszej mocy, aby strona działała na każdej z nich, jednakże jeśli podczas używania IE napotkasz problemy, daj nam znać i wypróbuj Firefox, Chrome lub Operę!

Gotowi na Cooliris

Polecamy doskonałą wtyczkę, która przeniesie Twoją przeglądarkę w szalenie efektowny, trójwymiarowy świat zdjęć. Galerie KS Olimp są gotowe, pobierz wtyczkę dla swojej przeglądarki tutaji wypróbuj je.

Jak do nas trafić?

Podaj swoją lokalizację